Czym jest Tekstownia?

Zapraszamy do lektury!

 

Teksty popularne pisujemy do Poradnika Psychologicznego Polityki Ja My Oni, Charakterów, Sądeckiego Biuletynu Uniwersytetu Trzeciego Wieku i nie tylko. Teksty te mają jadalną, często całkiem smaczną, treść i formę. Są nie dłuższe niż kilka stron, napisane zrozumiałym językiem.

 

Teksty naukowe publikujemy w czasopismach i monografiach akademickich. Teksty te wykorzystują specjalistyczną terminologię, zawierają często rozbudowane teoretyczne wywody i części badawcze. Jeśli nie masz naukowego zacięcia, teksty te mogą wydać Ci się nużące.

 

Część tekstów umieszczamy w całości, w wersji, w której ukazały się drukiem. Niektórych tekstów nie możemy udostępniać w taki sposób, ze względu na prawa autorskie przejęte przez ich „papierowego” wydawcę. W takich przypadkach publikujemy ich wersję roboczą lub skróconą. Jeśli potrzebujesz pełnej wersji, napisz do nas.

 

Jeśli któryś z naszych tekstów przydałby Ci się do pracy naukowej, w której chciał(a)być powołać się na źródło drukowane, skontaktuj się z nami, postaramy się dostarczyć Ci kopię.

 

Prosimy, pamiętaj o naszych prawach autorskich!

Artykuły filtrowane wg daty: listopad 2016 - Integralna psychologia pozytywna

Polska post-prawda 2016

Redaktorzy Oxford Dictionaries na początku ubiegłego tygodnia ogłosili „Słowo Roku 2016”. Została nim post-prawda, oznaczająca „okoliczności, w których fakty mają mniejszy wpływ na kształtowanie opinii publicznej niż odwoływanie się do emocji i osobistych przekonań”. Użycie tego słowa w bieżącym roku wzrosło o 2000% w stosunku do lat poprzednich, pojawiało się ono przede wszystkim w komentarzach dotyczących Brexitu oraz udziału i wygranej Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA. Post-prawda zdominowała światową politykę. Jaka jest polska polityczno-medialna post-prawda naszych czasów?
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Czujesz - sądzisz, że możemy coś dla Ciebie zrobić?

Bądźmy w kontakcie!