Kto stoi za integralnie.pl?

Jesteśmy psycholożkami, konsultantkami i psychoterapeutkami. Pomagamy rozwiązywać problemy, osiągać życiowe zadowolenie i odzyskiwać psychiczną równowagę. Ekspercka wiedza na temat ludzkiego umysłu, doświadczenie konsultacyjno-terapeutyczne oraz znajomość licznych zręcznych sposobów pracy psychologicznej pozwalają nam oferować szeroki zakres usług, które realizujemy w krakowskim gabinecie oraz online.

Psychologia jest żywo rozwijającą się nauką, której owocne praktykowanie wymaga ciągłego i krytycznego śledzenia nowości. Przez kilkanaście ostatnich lat gromadziłyśmy psychologiczną wiedzę, robiąc doktoraty, prowadząc badania i wykładając na uczelniach. Zafascynowane możliwościami przekraczania osobistych trudności i ludzkiego rozwoju, wykorzystujemy nasze wytrenowane na uniwersytetach umysły do odsiewania "ziaren od plew". Odróżniamy metody faktycznie pomagające w rozwiązywaniu problemów, wspierające osiąganie życiowego zadowolenia i rozwój, od metod, które są chwilowymi, pseudo-psychologicznymi modami lub rodzajem szarlatanerii.

Praktykę psychologiczną rozpoczęłyśmy kilka lat temu, po ukończeniu Programu Pomocy Psychologicznej w nurcie Gestalt, który dał nam podstawowe uprawnienia do pracy z osobami potrzebującymi wsparcia. Każda z nas ma na koncie dodatkowe kursy, obie odbyłyśmy staże kliniczne. Obecnie jesteśmy w trakcie 4-letniego szkolenia z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej, rozszerzającego nasze kompetencje psychoterapeutyczne.

Regularnie pisujemy do wiodących na polskim rynku czasopism psychologicznych - Poradnika Psychologicznego Polityki "Ja My Oni" oraz "Charakterów" - co sprawia, że możesz sprawdzić naszą wiedzę i kompetencje (lista artykułów w "Ja My Oni" Anny Tylikowskiejlista artykułów w "Ja My Oni" Kingi Tucholskiej).

Staramy się praktykować to, co badamy i czego uczymy – to, co uważamy za ważne – z pożytkiem nie tylko dla siebie. Wierzymy w codzienność, relacje i proste sposoby osiągania szczęścia. W rozwój, który może rozkwitać tu i teraz. Wierzymy w dbałość o całość, wyrażającą się w integralnej psychologii pozytywnej.

Dowiedz się więcej o naszej idei.

aniaAnna Tylikowska

Konsultuję, wspieram, terapeutyzuję.

Przyglądam się, dotykam, smakuję. Dziwię się, pytam, nasłuchuję. Kontestuję, sprawdzam, akceptuję.

Oddycham. Kocham stado, w którym żyję. Kocham słońce i księżyc. Ziemię i wodę. Wiatr i ciszę.

 

 

kingaKinga Tucholska

Humanistka. Psycholożka. Wykładowczyni. Badaczka. Diagnosta. Konsultantka. Trenerka. Popularyzatorka. Współpracowniczka. Masażystka. Mediatorka. Twórczyni. Uczennica. Fascynatka. Partnerka. Członkini stada. Przyjaciółka. Wnuczka. Córka. Siostra. Ciocia. Sąsiadka. Kobieta. Człowiek. Istota żywa. To-Co-Jest.

 

Czujesz - sądzisz, że możemy coś dla Ciebie zrobić?

Bądźmy w kontakcie!